Product code: TZMC24-GS08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TZMC24-GS08
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.5W; 24V; SMD; reel,tape; MiniMELF; single diode
Mounting SMD
Case MiniMELF, SOD80
Tolerance ±5%
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 500mW
Type of diode Zener
Quantity in package 2500pcs.
Zener voltage 24V