UDZ6V2B-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: UDZ6V2B-7
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 6.2V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
| Power dissipation | 200mW |
| Type of diode | Zener |
| Zener voltage | 6.2V |