Product code: UDZ7V5B-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: UDZ7V5B-7
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Power dissipation
  • Type of diode
  • Zener voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 0.2W; 7.5V; SMD; reel,tape; SOD323; single diode
Mounting SMD
Case SOD323
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 200mW
Type of diode Zener
Zener voltage 7.5V