Product code: UEB6-40L/B401N
Manufacturer: HONGFA RELAY
Manufacturer code: UEB6-40L/B401N
  • Mounting
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Current rating
  • Rated voltage
  • Characteristics
  • Cross section of connecting wires
  • Type of protection
  • Breaker features
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Circuit breaker; 230VAC; Inom: 40A; Poles: 1+N; Charact: B; 4.5kA
Mounting for DIN rail mounting
Operating temperature -30...70°C
IP rating IP20
Current rating 40A
Rated voltage 230V AC