Product code: UEB6-40L/C401N
Manufacturer: HONGFA RELAY
Manufacturer code: UEB6-40L/C401N
Product downloads
Specification for Circuit breaker; 230VAC; Inom: 40A; Poles: 1+N; Charact: C; 4.5kA
Mounting for DIN rail mounting
Operating temperature -30...70°C
IP rating IP20
Current rating 40A
Rated voltage 230V AC