Product code: UEE-3.3/25-D48N-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: UEE-3.3/25-D48N-C
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 82.5W; Uin: 36÷75V; Uout: 3.3VDC; Iout: 25A; DIP
Output current 25A
Mounting THT
Case DIP
Power 82.5W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 90%