Product code: UEE-5/30-D48NB-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: UEE-5/30-D48NB-C
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 150W; Uin: 36÷75V; Uout: 5VDC; Iout: 30A; DIP; 37g
Output current 30A
Mounting THT
Case DIP
Power 150W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 92%