Product code: UG30DPT-E3/45
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: UG30DPT-E3/45
  • Mounting
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Features of semiconductor devices
  • Max. forward impulse current
  • Max. forward voltage
  • Reverse recovery time
  • Type of diode
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: rectifying; THT; 200V; 30A; Package: tube; TO247AD; 50ns
Mounting THT
Kind of package tube
Semiconductor structure common cathode, double
Max. off-state voltage 200V
Features of semiconductor devices glass passivated, ultrafast switching
Max. forward impulse current 300A
Max. forward voltage 1.15V