Product code: UWQ-12/17-Q48NTB-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: UWQ-12/17-Q48NTB-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 204W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 17A; DIP; THT
Output current 17A
Mounting THT
Case DIP
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 92%