Knob; Ø: 100mm; Int.thread: M14; 20mm; H: 43mm; technopolymer PA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VB.839/100 B-M14-SOFT-C6
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VB.839/100 B-M14-SOFT-C6
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 100mm; Int.thread: M14; 20mm; H: 43mm; technopolymer PA
| Body material | technopolymer (PA) |
| Height | 43mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 100mm |
| Thread length | 20mm |
| Cap colour | red |
| Type of mounting element | knob |
| Internal thread | M14 |
| Boss material | brass |