Knob; Ø: 80mm; Int.thread: M10; 17mm; H: 37mm; technopolymer PA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VB.839/80 SST-M10-SOFT-C2
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VB.839/80 SST-M10-SOFT-C2
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 80mm; Int.thread: M10; 17mm; H: 37mm; technopolymer PA
| Body material | technopolymer (PA) |
| Height | 37mm |
| Body colour | black |
| Diameter | 80mm |
| Thread length | 17mm |
| Cap colour | orange |
| Type of mounting element | knob |
| Internal thread | M10 |
| Boss material | stainless steel |