Knob; Dia: 100mm; M16; 22mm; H: 60mm; duroplast (PF); black gloss
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC.192/100 B-M16
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VC.192/100 B-M16
Product downloads
Specification for Knob; Dia: 100mm; M16; 22mm; H: 60mm; duroplast (PF); black gloss
| Operating temperature | -20...110°C |
| Body material | duroplast (PF) |
| Height | 60mm |
| Body colour | black gloss |
| Diameter | 100mm |
| Thread length | 22mm |
| Type of mounting element | knob |
| Internal thread | M16 |
| Boss material | brass |