Knob; Dia: 32mm; H: 23mm; duroplast (PF); black gloss; -20÷110°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC.192/30 B-6
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VC.192/30 B-6
Product downloads
Specification for Knob; Dia: 32mm; H: 23mm; duroplast (PF); black gloss; -20÷110°C
| Operating temperature | -20...110°C |
| Body material | duroplast (PF) |
| Height | 23mm |
| Body colour | black gloss |
| Diameter | 32mm |
| Panel cutout diameter | 6mm |
| Mounting depth | 14mm |
| Type of mounting element | knob |
| Boss material | brass |