Knob; Dia: 40mm; H: 27mm; duroplast (PF); black gloss; -20÷110°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC.192/40 B-8
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VC.192/40 B-8
Product downloads
Specification for Knob; Dia: 40mm; H: 27mm; duroplast (PF); black gloss; -20÷110°C
| Operating temperature | -20...110°C |
| Body material | duroplast (PF) |
| Height | 27mm |
| Body colour | black gloss |
| Diameter | 40mm |
| Panel cutout diameter | 8mm |
| Mounting depth | 14mm |
| Type of mounting element | knob |
| Boss material | brass |