Knob; Ø: 85mm; H: 55mm; duroplast PF; Boss material: oxidized steel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC.192/85 A-10+IN
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VC.192/85 A-10+IN
Product downloads
Specification for Knob; Ø: 85mm; H: 55mm; duroplast PF; Boss material: oxidized steel
| Colour | black |
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Version | blind, hole without thread |
| Body material | duroplast (PF) |
| Height | 55mm |
| Diameter | 85mm |
| Hole diameter | 10mm |
| Type of mounting element | knob |