Knob; Dia: 85mm; M14; 22mm; H: 30mm; duroplast (PF); black gloss
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VC.253/85 A-M14
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: VC.253/85 A-M14
Product downloads
Specification for Knob; Dia: 85mm; M14; 22mm; H: 30mm; duroplast (PF); black gloss
| Operating temperature | -20...110°C |
| Body material | duroplast (PF) |
| Height | 30mm |
| Body colour | black gloss |
| Diameter | 85mm |
| Thread length | 22mm |
| Type of mounting element | knob |
| Internal thread | M14 |
| Boss material | steel |