LED; SMD; 3528,PLCC2; white cold; 112÷355mcd; 5000(typ)K; 120°
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
VLMW41R1T1-7K8L-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: VLMW41R1T1-7K8L-08
Product downloads
Specification for LED; SMD; 3528,PLCC2; white cold; 112÷355mcd; 5000(typ)K; 120°
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC2 |
| Dimensions | 3.5x2.8x1.75mm |
| Luminosity | 112...355mcd |
| LED colour | white cold |
| Case - mm | 3528 |
| Front | flat |
| Colour temperature | 5000K |
| LED current | 10mA |