Signaller: lighting; flashing light; blue; Series: X195; 15÷28VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
X195-02WH-03
Manufacturer: MOFLASH SIGNALLING LTD
Manufacturer code: X195-02WH-03
Product downloads
Specification for Signaller: lighting; flashing light; blue; Series: X195; 15÷28VDC
| Supply voltage | 15...28V AC, 15...28V DC |
| Operating temperature | -25...45°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | blue |
| Series | X195 |
| Body dimensions | Ø104x73mm |
| Weight | 250g |
| Supply current | 310mA |
| Light source | xenon arc lamp |
| Signalling method | flashing light |
| Type of signaller | lighting |