Enclosure: for remote controller; punched enclosure
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
XAPD31
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: XAPD31
Product downloads
Specification for Enclosure: for remote controller; punched enclosure
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | cast zinc |
| Type of enclosure | for remote controller |
| Application | control station |
| Dimension Y | 175mm |
| Dimension X | 80mm |
| Gland thread | M25 |