Relay: solid state; Ucntrl: 15÷30VDC; Ucntrl: 15÷30VAC; 6.5A; DIN
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
XKA70420
Manufacturer: CELDUC
Manufacturer code: XKA70420
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 15÷30VDC; Ucntrl: 15÷30VAC; 6.5A; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6.5A |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP00 |
| Switched voltage | 12...275V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |