Power LED; Pmax: 4.65W; 6200(typ)K; white cold; 122(typ)lm; 120°
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
XPGBWT-L1-0000-00F51
Manufacturer: CREE LED
Manufacturer code: XPGBWT-L1-0000-00F51
Product downloads
Specification for Power LED; Pmax: 4.65W; 6200(typ)K; white cold; 122(typ)lm; 120°
| Series | XP-G |
| Dimensions | 3.45x3.45mm |
| Maximum power | 4.65W |
| LED colour | white cold |
| Front | convex |
| Colour temperature | 6200K |
| Min. colour rendering index | 70 |
| LED current | 350...1500mA |