Signaller: signalling column; LED; mix colours; 5VDC; IP54; 60mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
XVGU3SHAV
Manufacturer: SCHNEIDER ELECTRIC
Manufacturer code: XVGU3SHAV
Product downloads
Specification for Signaller: signalling column; LED; mix colours; 5VDC; IP54; 60mm
| Supply voltage | 5V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| IP rating | IP54 |
| Colour | mix colors |
| Interface | USB |
| Diameter | 60mm |
| Light source | LED |
| Signalling method | continuous light, horn |
| Type of signaller | signalling column |