Product code: YC124-FR-0710KL
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: YC124-FR-0710KL
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Number of resistors
  • Operating voltage
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Terminal pitch
  • Body dimensions
  • Temperature coefficient
  • Max. overload voltage
  • Resistor features
  • Type of resistor network
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for SMD; 0804; 10kΩ; 63mW; ±5%; -55÷155°C; 200ppm/°C; 100V; Pitch: 0.5mm
Mounting SMD
Power 62.5mW
Resistance 10kΩ
Number of resistors 4
Operating voltage 50V
Case - inch 0804
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±1%
Terminal pitch 500µm
Body dimensions 2x1x0.45mm
Temperature coefficient 200ppm/°C
Max. overload voltage 100V