Control lamp; 22mm; YW; -20÷55°C; Illumin: LED; Ø22.5mm; IP65; 24VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
YW1P-1BUQ4G
Manufacturer: IDEC
Manufacturer code: YW1P-1BUQ4G
Product downloads
Specification for Control lamp; 22mm; YW; -20÷55°C; Illumin: LED; Ø22.5mm; IP65; 24VAC
| Supply voltage | 24V AC, 24V DC |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | plastic |
| Mounting hole diameter | Ø22.5mm |
| Illumination | LED |
| Type of indicator | control lamp |
| Lamp colour | green |