Product code: Z3SMC200
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: Z3SMC200
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 3W; 200V; 14mA; SMD; reel,tape; SMC; single diode
Mounting SMD
Case SMC
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 3W
Type of diode Zener
Zener voltage 200V