Spur gear; whell width: 25mm; Ø: 60mm; Number of teeth: 58; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-1.0-58
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550187
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 25mm; Ø: 60mm; Number of teeth: 58; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 14mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 25mm |
| Wheel diameter | 60mm |
| Number of teeth | 58 |
| Module | 1 |