Spur gear; whell width: 30mm; Ø: 52.5mm; Number of teeth: 33; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-1.5-33
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550343
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 30mm; Ø: 52.5mm; Number of teeth: 33; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 12mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 30mm |
| Wheel diameter | 52.5mm |
| Number of teeth | 33 |
| Module | 1.5 |