Spur gear; whell width: 35mm; Ø: 40mm; Number of teeth: 18; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-2.0-18
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550513
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 35mm; Ø: 40mm; Number of teeth: 18; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 10mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 40mm |
| Number of teeth | 18 |
| Module | 2 |