Spur gear; whell width: 35mm; Ø: 132mm; Number of teeth: 64; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-2.0-64
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550605
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 35mm; Ø: 132mm; Number of teeth: 64; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 20mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 132mm |
| Number of teeth | 64 |
| Module | 2 |