Spur gear; whell width: 40mm; Ø: 35mm; Number of teeth: 12; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-2.5-12
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550701
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 40mm; Ø: 35mm; Number of teeth: 12; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 8mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 35mm |
| Number of teeth | 12 |
| Module | 2.5 |