Spur gear; whell width: 40mm; Ø: 42.5mm; Number of teeth: 15; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-2.5-15
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550705
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 40mm; Ø: 42.5mm; Number of teeth: 15; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 10mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 42.5mm |
| Number of teeth | 15 |
| Module | 2.5 |