Spur gear; whell width: 45mm; Ø: 111mm; Number of teeth: 35; ZCL
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ZCL-3.0-35
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: 550845
Product downloads
Specification for Spur gear; whell width: 45mm; Ø: 111mm; Number of teeth: 35; ZCL
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with pass-through hole |
| Panel cutout diameter | 20mm |
| Type of mounting element | spur gear |
| Wheel width | 45mm |
| Wheel diameter | 111mm |
| Number of teeth | 35 |
| Module | 3 |