Fuse: fuse; 10A; 1kVDC; gPV; ceramic; 10.3x38mm; PCB,THT; ASO; tinned
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
0090.1010
Tootja: SCHURTER
Tootja tootekood: 0090.1010
Spetsifikatsioon tootele Fuse: fuse; 10A; 1kVDC; gPV; ceramic; 10.3x38mm; PCB,THT; ASO; tinned
| Mounting | PCB, THT |
| Operating temperature | -50...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | tinned |
| Power dissipation | 1.76W |
| Contact material | copper alloy |
| Current rating | 10A |
| Rated voltage | 1kV DC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | gPV |
| Breaking capacity | 20kA |