Microswitch SNAP ACTION
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
01065.2651-00
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 01065.2651-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP67 |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Contact plating | gold-plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for PCB |
| Body dimensions | 13x5.4x10.15mm |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 100mA / 30V DC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 1N |