ROCKER; DPST; Pos: 2; ON-OFF; 16A/250VAC; black; IP40; none; 100mΩ
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
800.0
Tootekood:
01552.3122-00
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 01552.3122-00
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; DPST; Pos: 2; ON-OFF; 16A/250VAC; black; IP40; none; 100mΩ
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | ROCKER |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 27.2x12.2mm |
| Panel thickness | ≤ 5mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | DPST |
| AC contacts rating @R | 16A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | black |
| Button marking | O-I |