ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 6A/250VAC; orange; none; 100mΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
250.0
Tootekood:
01941.1103-01
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 01941.1103-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele ROCKER; SPST; Pos: 2; ON-OFF; 6A/250VAC; orange; none; 100mΩ
| Operating temperature | -20...100°C |
| IP rating | IP40, IP50 (from the front) |
| Type of switch | ROCKER |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Contact material | silver |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Mounting hole diameter | 18.6x12.9mm |
| Body colour | black |
| Body dimensions | 21x15x20.1mm |
| Dimensions | 21x15x25.3mm |
| Panel thickness | ≤ 2mm |
| Illumination | none |
| Shape | rectangular |
| Contacts configuration | SPST |
| AC contacts rating @R | 6A / 250V AC |
| Switching method | ON-OFF |
| Stable positions number | 2 |
| Button shape | rectangular |
| Key button colour | orange |
| Button marking | O-I |