Relay: solid state; Ucntrl: 24÷230VDC; Ucntrl: 24÷230VAC; 30A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
037N0003
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: 037N0003
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 24÷230VDC; Ucntrl: 24÷230VAC; 30A
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -5...40°C |
| Body dimensions | 45x110x124.3mm |
| Switched voltage | 24...480V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |