Relay: solid state; Ucntrl: 5÷24VDC; 30A; 12÷230VAC; DIN,on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
037N0007
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: 037N0007
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: solid state; Ucntrl: 5÷24VDC; 30A; 12÷230VAC; DIN,on panel
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 30A |
| Operating temperature | -5...40°C |
| Body dimensions | 45x110x124.3mm |
| Switched voltage | 12...230V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |