Module: soft-start; Usup: 380÷480VAC; DIN; 24÷480VDC; 22kW; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
037N0090
Tootja: DANFOSS
Tootja tootekood: 037N0090
Spetsifikatsioon tootele Module: soft-start; Usup: 380÷480VAC; DIN; 24÷480VDC; 22kW; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Supply voltage | 380...480V AC |
| Operating temperature | -5...40°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 180x155x143mm |
| Additional functions | breaking of the static friction "kick-start", torque adjustment 0-85% |
| Electrical connection | screw terminals |
| Max motor power | 22kW |
| Starting/stopping time | 0...30/0...60s |