Fuse, Surface Mount, 1 A, 437 Series, 63 VAC, 63 VDC, Fast Acting, 1206
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
0437001.WR
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 0437001.WR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, 1 A, 437 Series, 63 VAC, 63 VDC, Fast Acting, 1206
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...150°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | silver nickel alloy |
| Current rating | 1A |
| Rated voltage | 63V, 63V AC, 63V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |