Fuse, Surface Mount, 40 A, NANO2 456 Series, 60 VDC, Very Fast Acting, SMD
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
0456040.DR
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 0456040.DR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, 40 A, NANO2 456 Series, 60 VDC, Very Fast Acting, SMD
| Mounting | SMD |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of fuse | ceramic |
| Contact plating | silver plated |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 40A |
| Rated voltage | 72V AC |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | ultra rapid |