Fuse, Surface Mount, 250 mA, 467 Series, 32 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, 0603
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
0467.250NR
Tootja: LITTELFUSE
Tootja tootekood: 0467.250NR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fuse, Surface Mount, 250 mA, 467 Series, 32 VAC, 32 VDC, Very Fast Acting, 0603
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -55...90°C |
| Contact plating | tinned |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 250mA |
| Rated voltage | 32V, 32V AC, 32V DC |
| Case - mm | 1608 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |