Screw; M12x50; 1.75; Head: cheese head; hex key; HEX 10mm; steel
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1005154
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1005154
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M12x50; 1.75; Head: cheese head; hex key; HEX 10mm; steel
| Material | steel |
| Length | 50mm |
| Thread | M12 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 12mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 18mm |
| BN standard | 3 |
| PN standard | 82302 |
| Strength class | 8.8 |