Capacitor: polymer; 6.8uF; 100VDC; SXE; THT; ±20%; -55÷125°C; 1000h
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
100SXE6R8M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 100SXE6R8M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: polymer; 6.8uF; 100VDC; SXE; THT; ±20%; -55÷125°C; 1000h
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 100V DC |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 3.5mm |
| Height | 7mm |
| Impedance | 60mΩ |
| Operating current | 340mA |
| Body dimensions | Ø8x7mm |
| Diameter | 8mm |
| Capacitance | 6.8µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 1000h |