Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 15 µF, 100 V, Radial Can - SMD, OS-CON SXV Series
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
100SXV15MX
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 100SXV15MX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 15 µF, 100 V, Radial Can - SMD, OS-CON SXV Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 100V DC |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 7.9mm |
| Impedance | 60mΩ |
| Body dimensions | Ø10x7.9mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 15µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 1000h |
| Max operating temperature | 125°C |