Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 27 µF, 100 V, Radial Can - SMD, OS-CON SXV Series
Kordarv:
400.0
Minimum quantity:
400.0
Tootekood:
100SXV27M
Tootja: PANASONIC
Tootja tootekood: 100SXV27M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor, 27 µF, 100 V, Radial Can - SMD, OS-CON SXV Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 100V DC |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Height | 12.6mm |
| Impedance | 30mΩ |
| Operating current | 940mA |
| Body dimensions | Ø10x12.6mm |
| Diameter | 10mm |
| Capacitance | 27µF |
| Type of capacitor | polymer |
| Service life | 1000h |
| Max operating temperature | 125°C |