Switch: microswitch SNAP ACTION; Pos: 2; SPDT; ON-(ON); 2A/250VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
1010.9852
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1010.9852
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: microswitch SNAP ACTION; Pos: 2; SPDT; ON-(ON); 2A/250VAC
| Operating temperature | -20...85°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Contacts configuration | SPDT |
| AC contacts rating @R | 2A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 600mN |
| AC contacts rating @L | 500mA / 250V AC |