Plug; 4mm banana; 24A; 30VAC; 60VDC; yellow; non-insulated
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Tootekood:
1010-I-J
Tootja: ELECTRO-PJP
Tootja tootekood: 1010-I-J
Spetsifikatsioon tootele Plug; 4mm banana; 24A; 30VAC; 60VDC; yellow; non-insulated
| Mounting | on cable, soldered |
| Connector | plug |
| Colour | yellow |
| Contact plating | nickel plated |
| Contact material | brass |
| Current rating | 24A |
| Rated voltage | 30V AC, 60V DC |
| Connector variant | non-insulated |
| Max. wire diameter | 2.5mm |