Screw; M2x10; DIN: 912; Head: cheese head; imbus; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1011847
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1011847
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2x10; DIN: 912; Head: cheese head; imbus; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M2 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 912 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 2mm |
| ISO standard | 4762 |
| Head diameter | 3.8mm |
| BN standard | 11 |
| PN standard | 82302 |
| Strength class | 12.9 |