Connector: PCB-cable/PCB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
107.0
Tootekood:
10131935-110ULF
Tootja: AMPHENOL
Tootja tootekood: 10131935-110ULF
Spetsifikatsioon tootele Connector: PCB-cable/PCB
| Operating temperature | -55...125°C |
| Connector | socket |
| Kind of connector | female |
| Contact plating | tinned |
| Type of connector | wire-board |
| Number of pins | 10 |
| Contact material | copper alloy |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body colour | black |
| Current rating | 2A |
| Rated voltage | 200V |
| Spatial orientation | straight |